Wypadanie włosów

Wypadanie włosów dotyczy praktycznie każdego człowieka. Jest ono naturalne dopóki włosy nie wypadają w zbyt dużęj ilości. Wypadanie włosów można wyleczyć jednak najpierw trzeba zdiagnozować prztcztnę tefo stanu. Nie jest to jednak proste, ponieważ dla każdego człowieka przyczyna wypadania włosów może być różna. Powodem utraty włosów może być na przykład złe ich uczesanie albo choroba. Trzeba więc kwestie utraty włosów dla każdego człowieka rozpatrywać indywidualnie. Czasami do łysienia może doprowadzić zatrucie toksyczne. Wtedy można utracić włosy całkowicie jednak po sześciu do ośmiu tygodni od zlikwidowania przyczyny dochodzi do odrostu. Podczas zatruć należy szybko podać antidotum i ratować życie chorego.

Inną przyczzyny tego, że włosy nam wypadają może być choroba. Dolegliwości, przy których bardzo często tracimy włosy to na przykład choroby tarczycy jej niedoczynnośc i nadczynność lub toczeń rumieniowaty. Czasem środki farmaceutyczne jaki zażywamy mogą spowodować łysienie. Są to między innymi antybiotyki, leki cytostatyczne i immunosupresyjne, które podaje się obecnie nie tylko w schorzeniach nowotworowych lecz również przy łuszczycy i pęcherzycach. Również leki na tarczyce, środki antydepresyjne i przeciwzakrzepowe mogą spowodować, że tracimy włosy. Czasem włosy mogą wypaść pod wpływem oparzenia lub chorób skóry głowy.

Wypadanie włosów u kobiet

Problemy z utratą włosów mogą mieć również kobiety. Najczęstszym rodzajem łysienia, które u nich występuje jest łysienie androgenowe damskie oraz łysienie rozlane. Najczęściej razem z łysieniem androgenowym u pań występuje podwyższony poziom androgenów. Ważnym czynnikiem, który może doprowadzić do łysienia są czynniki genetyczne. Zwiększa się prawdopodobieństwo łysienia u kobiet jeśli w rodzinie wystąpił już wcześniej ten problem. Najczęściej włosy tracimy na szczycie głowy oraz w okolicach czołowych. Podczas leczenia łysienia u kobiet można zastosować środki o działanie estrogenowym albo antyandrogenowym. Zalecane jest również stosowanie zewnętrznych preparatów z zawartością estrogenów. Pamiętajmy jednak, że antybiotyki wewnętrznie i zewnętrznie możemy stosować tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Łysienie rozlane yo jeden z rodzajów łysienia damskiego. Może być to objaw różnych chorób takich jak zaburzenia hormonalne, nerwica. Często wypadanie włosów może świadczyć o obniżonym poziomie żelaza w surowicy krwi. Diagnozę łysienia rozlanego możemy zrobić kiedy wykluczymy inne schorzenia. Do tego jest konieczne wykonanie określonych badań. Jeżeli przy wypadających włosach odczuwamy napięcie skóry na głowie oznacza to że naszemu organizmowi potrzebna jest witamina E w dużych dawkach.

Jeżeli nasze włosy są cienkie, zniszczone i wypadają nie powinniśmy ich farbować oraz używać żeli czy lakierów. Najlepiej wtedy używać do mycia łagodnych szamponów ziołowych bez barwników oraz substancji zapachowych. Włosy należy spłukiwać w letniej nie gorącej wodzie i suszyć krótko łagodnym strumieniem ciepła. Jeżeli nasze włosy mimo samodzielnej próby wyleczenia nadal wypadają warto się wybrać do lekarza. Może to świadczyć o złym układaniu włosów lub ciężkiej chorobie.

Nie oczekujmy rezultatów stosowania środków na wypadanie włosów szybko bo musi upłynąć co najmniej dwa do trzech miesięcy, aby zadziała Pamiętajmy o regularnym i systematycznym stosowaniu preparatów na łysienie i odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. a

Nadmierne wypadanie włosów

Problem z nadmiernym wypadaniem włosów może dotyczyć kobiet jak i mężczyzn. Może się on pojawić w różnym wieku. Włosy wypadają nam tak naprawdę każdego dnia. Kłopot mamy wtedy kiedy mamy bardzo dużą ilość wypadających włosów. Wtedy pojawiają się na głowie gołe, puste placki. Normą jest wypadanie włosów w określonym wieku to znaczy u dzieci pod koniec pierwszego roku życia, u młodzieży w okresie dojrzewania oraz osób starszych po ukończeniu sześćdziesiątego roku życia. Warto dowiedzieć się co jest przyczyną nadmiernego wypadanie włosów bo u każdego może być inna. Często utratę włosów powodują : łupież i łojotokowe zapalenie skóry, zażywanie niektórych leków (cytostatyki, retinoidy, leki immunosuprsyjne), nie odpowiednia dieta, która nie dostarcza odpowiednich składników odżywczych, palenie papierosów, ostre choroby zakaźne, stresy, częste farbowanie czy okres poporodowy i menopauza. Warto zrobić sobie badanie na podstawie trichogramu, jeżeli zauważamy, że łysiejemy. Ono wskaże nam co doprowadziło u nas do nadmiernego wypadania włosów.

Utracie włosów na głowie można zapobiegać przede wszystkim odpowiednio pielęgnując skórę naszej głowy przez czesanie, szczotkowanie i mycie głowy (nie częściej niż dwa razy w tygodniu) oraz noszenie nakryć głowy.

Tabletki na wypadanie włosów

Jeżeli masz problemy z wypadaniem włosów lub wiesz, że ktoś z Twojej rodziny miał z tym problem sięgnij po tabletki na wypadanie włosów. Wśród wielu środków farmaceutycznych do wyboru maszFollixin. Jest to preparat na wypadanie włosów , który działa zarówno na zdrowe i jak i wypadające włosy. Warto po niego sięgnąć ponieważ działa wzmacniająco, odżywiająco i pogrubiająco na włosy zdrowe oraz doprowadza do regeneracji i odbudowania włosów zniszczonych. Tabletki na łysienie Follixin działają na cebulki naszych włosów dzięki czemu już po kilku tygodniach możemy zauważyć różnicę i cieszyć się poprawą naszego wyglądu.


Tutaj znajdziesz więcej informacji »

Odzyskaj włosy, popraw swoje życie
Łysienie - włosy
sposób na wypadanie włosów i łysienie