Łysienie androgenowe

Łysienie jest powoduje dyskomfort, niezadowolenie z własnego wyglądu u ludzi, których dotknęło. Jednym z rodzajów łysienia występującym zarówno u kobiet jak i mężczyzn jest łysienie androgenowe Jest ono najczęstszym przypadkiem łysienia. Dziewięćdziesiąt procent przypadków ludzi, którzy łysieją ma ten typ łysienia.Charakteryzuje się głównie nadmiernym wypadaniem włosów. Wypadanie włosów tego typu występuje najczęściej u mężczyzn. Łysienie androgenne ma podłoże genetyczne. Nowoczesna terapia na wypadanie włosów».

Łysienie androgenowe objawy

Łysienie androgenne może pojawić się już u nastolatków. W znacznym stopniu włosy mogą wypaść chłopcom już w wieku kilkunastu lat. Główną oznaką choroby jest cofnięcie się linii włosów. Za zwyczaj objawy choroby są dostrzegalne najpierw na skroniach oraz czole. Potem proces łysienia może objąć całą skórę głowy i spowodować całkowitą utratę włosów.

Łysienie androgenowe leczenie

Nie opracowana jeszcze jednej metody leczenia tego typu łysienia. Stwierdzono jednak, że najlepsze efekty daje jak najwcześniejsze podjęcie terapii. Istotne jest, aby kiedy dostrzegamy u siebie pierwsze objawy choroby dostarczyć organizmowi jak najwięcej odpowiednich składników odżywczych w diecie. Można chorobą leczyć przez pole magnetyczne, przeszczepy włosów, środkami farmaceutycznymi, które powodują zmniejszenie przemiany testosteronu w dihydrtestosteron. Są również preparaty kosmetyczne wspomagające leczenie łysienia androgennego. Pozbądź się łysienie».

Łysienie androgenowe przyczyny

Główną przyczyną choroby jest nadwrażliwość mężczyzn na dihydrotestosteron. Jest to związek chemiczny, który jest pochodną testosteronu. Dihydrotestosteron wpływa w znaczny sposób na kurczliwość i osłabienie się mieszków włosowych.

Pod wpływem działanie tej substancji zostaje w końcu zahamowany proces produkcji zdrowych włosów. POd wpływem działania dihydrotestosteronu, w wyniku jego działania na organizm skóra głowy może być bardziej natłuszczona pod wpływem nadmiaru wydzielania się łoju skórnego. Inną przyczyną choroby jaką można brać pod uwagę jest nadmierne napięcie mięśni skóry głowy.

Łysienie androgenowe u kobiet

Łysienie androgenowe może dotyczyć również kobiet.Często ta choroba występuje wtedy razem z hirseutyzmem. U kobiet jest to głównie objaw zaburzeń hormonalnych w takich chorobach jak zespół wielotorbielowatych jajników, zespół Cushinga czyli nadczynność kory nadnerczy pierwotna albo wtórna, zespół nadnerczowo-płciowy czy guzy jajnika lub nadnerczy.Często włosy u kobiet wypadają w okresie menopauzy.W innych przypadkach można sądzić, że mieszki włosowe są zbyt wrażliwe na androgeny, które utrzymują się na prawidłowym poziomie. Ta może być uwarunkowana genetycznie. Utrata włosów, zmiana wyglądu dla kobiety może być dużym problemem estetycznym. Mogą pojawić się z tego powodu problemy psychologiczne oraz niska samoocena wynikająca z nie akceptacji samej siebie oraz problemami związanymi z życiem towarzyskim.

Łysienie androgenowe u kobiet przyczyny

Przyczyny łysienia androgenowego u kobiet mogą być różne. Najczęściej powoduje je nieprawidłowa gospodarka hormonalna organizmu lub mają podłoże genetyczne.

Łysienie androgenowe u kobiet objawy

Łysienie androgenowee kobiet przebiega trochę inaczej niż u mężczyzn.Nie jest to proces tak nasilony jak u mężczyzn. Włosy kobiety są najbardziej przerzedzone na skroniach i części ciemieniowej głowy.Często ten typ łysienia ma charakter rozproszony i obejmują całość skóry głowy. Łysienie androgenowe u kobiet jest spowodowane podwyższonym poziomem androgenów oraz czynnikami genetycznymi. Objawia się najczęściej wypadaniem, utratą włosów w kątach czołowych oraz na szczycie głowy. Towarzyszy mu często częste i szybkie przetłuszczanie się skóry głowy. Warto przeprowadzić w takim przypadku badania kontrolne stanu zdrowia w celu diagnostyki oraz podjęcia leczenia endokrynologicznego.Łysieniu androgenowemu u kobiet mogą towarzyszyć inne objawy jak trądzik, nadmierne owłosienie ciała, pojawienie się zarostu na twarzy. Może się również zmienić sylwetka poprzez schudnięcie lub przytycie. Warto w takich przypadkach wybrać się do lekarza dermatologa i endokrynologa, gdyż może dojść do całkowitej utraty włosów. Łysienie androgenne jest dużo gorsze u kobiet, ponieważ jest sygnałem zaburzenia całego układu dokrewnego oraz gospodarki hormonalnej.

Łysienie androgenowe u kobiet leki

Jest wiele środków na leczenie łysienie.Jednym z bardziej skutecznych jest Follixin Dzięki niemu włosy są bardziej gęste a ich cebulki wzmocnione od samego korzenia. Środek mogą stosować osoby, które już zauważają u siebie objawy łysienia jak i osoby, których włosy są całkowicie zdrowe i chcą zapobiegać łysieniu. Dzięki preparatowi zdrowe końcówki włosów będą wzmocnione. Follixin dzięki temu, że pogrubia pochewkę włosa wpływa na odbudowę włosów utraconych.

Łysienie androgenowe diagnoza

Aby zdiagnozować łysienie androgenowe u kobiet potrzebna jest szczegółowe badanie hormonalne. W niektórych przypadkach widoczne są oznaki zbyt wysokiego poziomu androgenu. Większość kobiet jest z dolegliwością łysienia jest badana pod względem miesiączek, płodności, hirsutyzmu, trądziku cystowego i mlekatoku choć większość kobiet z łysieniem androgenowym ma normalne miesiączki i zachodzi w ciąże. Jeżeli zachodzi jedno lub kilka z zaburzeń z tych, które wymieniłam wcześniej kobiety bada się na obecność dihydrotestosteronu. Czasami zdarza się, że przyczyną tego typu łysienia żeńskiego jest nie właściwy poziom terytropiny, niedobór żelaza, ferrytyny. Aby diagnozę potwierdzić warto zbadać surowicę krwi.
Tutaj znajdziesz więcej informacji »

Odzyskaj włosy, popraw swoje życie
Łysienie - włosy
sposób na wypadanie włosów i łysienie