Rodzaje łysienia

Zanim zaczniesz leczyć łysienie najpierw upewnij się jaki masz rodzaj łysienia, aby stosowane środki były skuteczne. Najczęściej spotykane rodzaje łysienie to łysienie androgenowe, plackowate, telogenowe. Każdy z tych rodzajów łysienia ma różne objawy i przyczyny. Często preparaty na leczenie łysienia są przeznaczone tylko dla określonego rodzaju łysienia. Każdy z rodzajów łysienia może występować u kobiet oraz u mężczyzn w różnym wieku. Bez względu na to jaki masz rodzaj łysienia jak najszybciej zacznij jego leczenie, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Dobrym sposobem, na to aby pozbyć się kłopotów z łysieniem jest ten bezpieczny, skuteczny środek. Doprowadza on do odbudowy włosów zniszczonych i wzmacnia od cebulek zdrowe włosy zabezpieczając je przed wypadaniem. Efekty zauważysz już po kilku tygodniach bez względu ma to jaki rodzaj łysienia Cię dotyczy. Twoje włosy będą gęstsze a skutki łysienia nie będą się pogłębiać. Mogą go stosować mężczyźni i kobiety.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe jest to choroba, która powoduje wypadanie włosów a jej przyczyną są najczęściej uwarunkowania genetyczne. Charakterystyczne przy łysieniu androgenowym jest nadmierne wypadanie włosów. Jest to najczęściej występujący rodzaj łysienia. Ma go aż dziewięćdziesiąt procent osób, które mają problemy z łysienie. Najczęściej łysienie androgenowe występuje u mężczyzn dlatego często jest nazywane łysieniem typu męskiego.

Stwierdzono, że przyczyną łysienia androgenowego często jest nadwrażliwość ludzkiego organizmu na dihydrotestoreon. Jest to związek chemiczny pochodzący od hormonu męskiego testosteronu. Substancja ta powoduje kurczenie się mieszków włosowych a w rezultacie doprowadza do opóźnienia powstawania włosów zdrowych. To powoduje w dalszym rozwoju choroby całkowite zahamowanie produkcji nowych włosów. Podczas łysienia androgenowego skóra głowy jest bardziej natłuszczona, ponieważ w nadmiarze wydzielany jest łój skórny. Innym choć o wiele rzadziej spotykanym powodem pojawienia się łysienia androgenowego może być zbyt duże napięcie skóry głowy.

Łysienie telogenowe

Łysienie telogenowe jest jednym z rodzajów łysienia, który objawia się rozproszonym, zwiększonym wypadaniem włosów. Inną odmianą tej choroby jest forma chroniczna. Łysienie telogenowe trwa około sześć miesięcy. Tej chorobie nie towarzyszą żadne inne objawy stąd jest dość trudna do zdiagnozowania. Potwierdzeniem choroby może być biopsja skóry głowy. Podczas tego zabiegu pobiera się 4 mm próbek nakłuwanych. Są one pobierane horyzontalnie. Umożliwia to określenie jaki jest stosunek anagenu do telogenu. Dzięki temu diagnoza jest bardziej trafna. Jeżeli oprócz wypadania włosów pojawią się również objawy nadczynności tarczycy przeprowadza się test tyreotropinowy. Przyczyny łysienia telogenowego to:

  • napięcie hormonalne
  • napięcie metaboliczne
  • czynniki stresogenne
  • ostre choroby z wysoką temperaturą
  • zmiany hormonalne
  • niedobory pokarmowe
  • zatrucia organizmu metalami ciężkimi
  • przyjmowane leki np. beta-blocker,środki przeciwzakrzepowe, retinoidy,
  • choroby skóry jak np. łuszczyca, zapalenie łojotokowe
  • wysypka na skórze głowy na tle alergicznym.

Łysienie plackowate

Jest to choroby skóry, która nie ma ustalonej dotąd przyczyny. Charakterystyczne przy tej chorobie są powstające ogniska wyłysienia. Dotyczą one około dwóch procent pacjentów, którzy zgłaszają się z tym rodzajem łysienia do dermatologa. Podczas tej choroby następuje długotrwałe i rozległe wyłysienie. Łysienie plackowate może prowadzić do zaburzeń psychologicznych, ponieważ często osoby z tym rodzajem łysienia cechuje brak akceptacji swojego wyglądu.

Choroba może pojawić się w każdym momencie życia. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej pojawia się w dzieciństwie lub w wieku młodym. Jeśli choroba będzie postępować może doprowadzić do całkowitej utraty włosów na głowie, brwi, rzęs i włosów łonowych. W cięższych przypadkach choroby mogą również pojawić się zmiany paznokciowe, które mają różną morfologię i nasilenie. Dają one niekorzystną prognozę jeśli chodzi o leczenie choroby.

Nie określono dotąd jednoznacznej przyczyny łysienia plackowatego. Prawdopodobnie na rozwój choroby składa się wiele czynników. Nie bez znaczenia mogą być zjawiska autoimmunologiczne, naczyniowe, czynniki psychiczne oraz zaburzenia w zakresie układu nerwowego. Duże znaczenie w ostrej fazie choroby mają zjawiska immunologiczne. W związku z tym często łysienia plackowate występuje razem z innymi chorobami takimi jak bielactwo, toczeń rumieniowaty, cukrzyca typu pierwszego, zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Łysienie plackowate często występuje rodzinnie.

Tabletki na łysienie Follixin

Środkiem, który bardzo dobrze działa we wszystkich rodzajach łysienia jest Follixin Mogą go stosować zarówno mężczyźni jak i kobiety. Pierwszych efektów można oczekiwać już po miesiącu od rozpoczęcia stosowania. Te tabletki na łysienie nie tylko doprowadzają do odrastania włosów w miejscach łysienia lecz również wzmacniają zdrowe włosy przeciwdziałając ich wypadaniu. Warto spróbować już przy pierwszych oznakach łysienia, aby efekt leczenia był jak najlepszy.


Tutaj znajdziesz więcej informacji »

Odzyskaj włosy, popraw swoje życie
Łysienie - włosy
sposób na wypadanie włosów i łysienie