Utrata włosów

Skuteczne leczenie utraty włosów pomoże nam pozbyć się problem. Kłopot z wypadaniem włosów może wystąpić w różnym wieku. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Włosy tracimy najczęściej z powodu nadmiaru testosteronu, który w pewnym wieku zaczyna przekształcać się dihydrotestosteron niszczący cebulki włosów. Preparaty na łysienie dostępne na rynku mogą powodować obniżenie poziomu testosteronu albo regulować reakcje organizmu w taki sposób by testosteron nie przekształcał się DHT pochodny od niego. Środki na utratę włosów należy dopasować do rodzaju łysienia jaki mamy. Odmiany wypadania włosów jakie możemy spotkać to łysienia androgenowe, łysienie plackowate i łysienie telogenowe Kiedy tylko zauważymy, że tracimy włosy rozpocznijmy łysienie, aby zachować jak najlepszy wygląd naszych włosów.

Z problemem utraty włosów możemy radzić sobie wybierając naświetlanie czy laseroterapie. Są to jednak zabiegi dość kosztowne. Jeden kosztuje kilkaset złotych a trzeba zrobić ich kilka, aby przyniosły oczekiwany rezultat.

Można również wykonać przeszczep włosów, który jest dość inwazyjną metodą wymagającą znieczulenia miejscowego. Przy kłopotach z wypadającymi włosami postarajmy się odpowiednio pielęgnować skórę naszej głowy odpowiednimi środkami kosmetycznymi, szamponami, odżywkami najpierw upewniając się, że nie powodują one podrażnień skóry. Warto zainteresować się składem szamponu jaki wybieramy, aby substancje w nim zawarte nie powodowały uczulenia. Oprócz stosowania różnych środków na utratę włosów warto zadbać o to, aby dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednią ilość substancji odżywczych. Czasem wypadanie włosów świadczy o nie odpowiedniej diecie i braku w niej niektórych elementów a zwłaszcza witamin zawartych w warzywach i owocach. Rezultaty leczenia utraty włosów powinniśmy zauważyć po około kilku tygodniach. Nie warto ich oczekiwać szybko bo włosy muszą mieć szanse odrosnąć. Warto wykonać badanie na próbce naszych włosów, aby dowiedzieć się, jakich substancji odżywczych brakuje nam, że tracimy włosy zwłaszcza jeżeli można wykluczyć inne powody łysienia. Częstą przyczyną utraty włosów zwłaszcza u kobiet mogą być zaburzenia hormonalne.

Tabletki na utratę włosów

Jednym ze sposobów leczenia łysienie leczenia łysienia jest stosowanie środków farmaceutycznych, tabletek na łysienie. NIe wszystkie z tych środków są jednak skuteczne. Część z nich działa tylko na określony rodzaj łysienia. Są preparaty przeznaczone tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Mamy dość duży wybór tych środków. Jednym z nich jest Follixin Działa on na włosy zdrowe i zniszczone oraz zapobiega dalszemu rozwojowi łysienia, dlatego warto go zastosować już w momencie kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy łysienia. Utrata włósów może początkowo wprowadzić we frustracje i zakłopotanie jednk szybkie podjęcie leczenie może przynieść zadowalające rezultaty.
Tutaj znajdziesz więcej informacji »

Odzyskaj włosy, popraw swoje życie
Łysienie - włosy
sposób na wypadanie włosów i łysienie