Domowe sposoby na łysienie

Wśród wielu różnych metod leczenia łysienia możesz zdecydować się na przeszczep skóry głowy, naświetlanie, środki farmaceutyczne lub spróbować domowych sposobów leczenia łysienia. Na początku spróbuj zastosować odpowiednią dietę. Ma ona duży wpływ na kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. Postaraj się, aby w Twoich posiłkach znalazły się produkty zawierające witaminy, minerały, wapń, żelazo. Są to na przykład kasza gryczana, wątróbka, buraki,płatki kukurydziane. Możesz również spróbować kosmetyków zawierających wyciąg ze skrzypu polnego, pokrzywy, czarnej rzepy oraz kapsułki zawierające witaminę H.

Możesz również przyrządzić sobie maskę na włosy stosowaną od pokoleń. Przyrządza się ja z kilku kropel nafty, żółtka oraz oleju. Tak przygotowane maskę nakłada się na skórę głowy oraz włosy godzinę przed ich umycie. W łuski, które są otwarte mogą wniknąć drobinki maseczki, która jest ciężka. Postaraj się przy kłopotach z wypadaniem włosów unikać farbowania, rozjaśniania, częstego prostowania włosów prostownicą. Włosy pod wpływem działania tych zabiegów mogą być bardziej osłabione, pozbawione nawilżenia. Może to powodować, że będę bardziej łamliwe. W kłopotach z łysieniem może pomóc Ci czosnek. Jest to naturalny antybiotyk, który jest również doskonałym środkiem na porost włosów. Posiada w swoim składzie dość duże ilości błonnika oraz związków siarkowych. Dzięki niemu włosy mogą stać się mocniejsze i mniej narażone na wypadanie.

Dość dobrym i skutecznym środkiem na wypadanie włosów pomagającym w leczeniu łysienia mogą być drożdże. Kiedyś uważano, że mają one korzystny wpływ na cerę z trądzikiem. Teraz okazuje się, że można je wykorzystać również do walki z łysieniem. Drożdże przed wypiciem należy rozcieńczyć w wodzie albo maseczkę drożdżami zastosować bezpośrednio na skórę naszej głowy. Dzięki niej włosy będą zdrowe oraz lśniące.

Kolejnym domowym sposobem na wypadanie włosów jest oliwa z oliwek i mleko kokosowe. Dzięki oliwie z oliwek nasze włosy będę naturalnie odtłuszczone. Dodatkowo poprawi się krążenie krwi w okolicach skóry głowy. Oliwa z oliwek pomaga nie tylko opóźnić proces łysienia, ale pomaga w odrastaniu włosów.

Mleko kokosowe może być składnikiem maseczki, którą trzeba delikatnie wmasować w cebulki naszych włosów. Powinna ona pozostać na skórze przez godzinę. Aby przygotować maseczkę z mleka kokosowego należy ugotować świeżo starte wiórki z kokosa z dodatkiem małej ilości wody. Maseczkę tak przygotowaną należy nakładać kilka razy w tygodniu.

Pamiętaj, że domowe sposoby na wypadanie włosów, aby przyniosły rezultaty trzeba stosować przez dłuższy czas regularnie i konsekwentnie. Nie oczekuj rezultatów szybko.

Domowe sposoby na łysienie nie wiele kosztuje jednak nie zawsze przynoszą oczekiwany przez Ciebie efekt działania. Jeżeli domowe sposoby nie dadzą rezultatu możesz wybrać skuteczny w działaniu środek na wypadanie włosów Follixin Pomaga on w regeneracji i odbudowie zniszczonych, słabych, cienkich włosów oraz wzmacnia i pogrubia włosy zdrowe. Leczenie łysienia powinno być dostosowane rodzaje łysienia jego rodzaju


Tutaj znajdziesz więcej informacji »

Odzyskaj włosy, popraw swoje życie
Łysienie - włosy
sposób na wypadanie włosów i łysienie