Naświetlanie

Naświetlanie to ostatnio dość popularna metoda leczenia łysienia. Wykonuje się ją najczęściej w salonie kosmetycznym. To dość skuteczna metoda, która wykorzystuje światło czerwone, które ma niską podczerwień. Podczas stosowania tej metody oddziałuje się na fitoplasty czyli komórki skórne. One odpowiadają za poziom kolagenu, elastyny, glikoprotein oraz glukozamid w skórze. Są to związki bardzo ważne by skóra wyglądała zdrowo oraz, aby opóźnić efekty starzenia. Naświetlanie, fototerapia leczy przyczyny łysienia takie jak zbyt słabe krążenie, źle odżywione włosy, łysienie androgenowe, łysienie plackowate oraz brak wystarczającej ilości witamin oraz składników odżywczych w naszym organizmie. To leczenie nie obejmuje wszystkich problemów związanych z łysieniem. Fototerapię w leczeniu łysienia wykonuje się przy pomocy promieni UVA. Jednym z typów naświetlania przy wypadaniu włosów jest PUVA. Naświetlanie nazywane jest inaczej metodą fotodynamiczną w leczeniu łysienia. Podczas tego rodzaju terapii łysienie trzeba unikać słońca w dniach naświetleń. Należy również nosić okulary z przyciemnianymi szkłami, które filtrują promienie UV. Zanim zastosujesz ten rodzaj leczenia wypadania włosów musisz poinformować lekarza, który będzie prowadził naświetlania o tym jakie stosujesz kosmetyki i lekilTerapia łysienie naświetlaniem, laserem oparta jest na tym, że promienie działają na skórę głowy oraz cebulki włosów. Dzięki temu skóra jest dobrze ukrwiona a cebulki włosów odżywione. Wiązki promieni laserowych muszą być odpowiednio dobrane. Koniecznie należy poinformować o stosowanych preparatach kosmetycznych i lekach lekarza prowadzącego naświetlania.

Cena naświetlania

Aby naświetlanie było skuteczne, przyniosło oczekiwane rezultaty trzeba je wykonywać kilka miesięcy. Jest to zabieg dość kosztowny. Leczenie łysienia naświetlaniem przy pomocy lampy LED kosztuje od dwustu pięćdziesięciu do siedmiuset złotych ( w zależności od wielkości problemu ) za jeden zabieg. Tańszą metodą leczenia łysienia jest stosowanie preparatu na wypadanie włosów, łysienia Follixin. Osoby stosujące ten środek są zadowolone ponieważ ich włosy są wzmocnione i odżywione od podstaw a włosy cienkie i słabe wzmocnione. Preparat działa odbudowująco na cebulki włosów w leczeniu łysienie i działa na porost włosów.

Skutki uboczne naświetlania w leczeniu łysienia

Terapia laserem i światłem wypadania włosów ma swoje skutki uboczne. Mogą wystąpić między innymi świąd skóry, nudności, wymioty, ból głowy, bezsenność, depresję lub pobudzenie psychiczne, zaostrzenia zmian na skórze, wystąpienie rumieni lub pęcherzy.

Naświetlanie laserem w leczeniu łysienia

Naświetlanie laserowe jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia łysienia. Naświetlanie skóry laserem może być punktowe lub działać na całą powierzchnię skóry. Warunkiem jest, że wiązki oddziaływające na skórę głowy będą dobrane odpowiednio. Istotne w tego typu terapii jest pobudzenie cebulek oraz właściwe odżywienie ich korzeni. Dzięki temu włosy stają się grubsze i silniejsze. Aby leczenie łysienia laserem było skuteczne trzeba wykonać około dwadzieścia do trzydziestu zabiegów co dwa trzy dni a potem stosować zabiegi podtrzymujące przez kilka miesięcy. Wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowany jest stan łysienia. Zabieg jest jednak dość kosztowny i nie każdy ma możliwość jego stosowania. Jeśli jest tak w Twoim przypadku wybierz skuteczny środek na wypadanie włosów wzmacniający również zdrowe włosy i chroniący przed wypadaniem Follixin Efekty działania na swoich włosach zauważyć już po dwóch miesiącach. Możesz również połączyć leczenie łysienia przez naświetlanie i stosowanie tego środka a wtedy efekty będą jeszcze lepsze.
Tutaj znajdziesz więcej informacji »
Odzyskaj włosy, popraw swoje życie
Łysienie - włosy
sposób na wypadanie włosów i łysienie