Mezoterapia mezoterapia na łysienie

Ostatnio dość popularne metody leczenia łysienia to zabiegi kosmetyczne. Ich celem jest poprawa kondycji mieszków naszych włosów. Najpopularniejsza jest mezoterapia oraz laseroterapia. Pierwszy za bieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy substancji, które odpowiednio stymulują mieszki włosów. Skuteczność tych zabiegów zależy od regularności ich wykonywania. Nie będzie skuteczna na pewno jednorazowa mezoterapia czy jej seria. To nie jest sposób na zahamowania łysienia u mężczyzn.

Jak przebiega mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem niechirurgicznym. Substancje leczniczą wstrzykuje się prosto w skórę. Nakłucia są wykonywane przy pomocy cienkiej strzykawki co pół lub półtora centymetra. Po tym zabiegu wykonywany jest masaż w celu złagodzenia obrzęku i pomaga w równomiernym rozchodzeniu się preparatu z miejsca gdzie został podany. W zależności od tego jaką fazę łysienia ma pacjent ustalana jest liczba zabiegów mezoterapii jaką musi przejść oraz jej optymalny program. Zabieg ten zazwyczaj stosowany jest w leczeniu pierwszych objawów łysienia w celu poprawy wyglądu. Po zabiegu możemy mieć obrzęk na skórze. Jest to naturalna reakcja skórna. Aby nie mieć sińców po mezoterapii przez czterdzieści osiem godzin przed nim nie można zażywać aspiryny oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych. Aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu i miał pełny komfort przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Nie mogą tego zabiegu stosować osoby ze stanami zapalnymi skóry oraz nowotworami.

Cena mezoterapii.

Jest ona ustalona indywidualnie z każdym pacjentem. Koszt jest zależny od ilości zużytych do zabiegu ampułek. Czasem jeżeli pacjent kupi pakiet kilku zabiega dostaje kilkunastoprocentową zniżkę. Koszt pojedynczego zabiegu to dwieście pięćdziesiąt do pięćset złotych. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem. Na tej wizycie lekarz określa rodzaj skóry i przygotowuje koktajle, które będą wstrzykiwane w skórę. Cena za konsultację wynosi czterdzieści złotych.

Co zrobić by utrzymać efekt mezoterapii

Nie wystarczający jest jeden zabieg kosmetyczny tego typu, jeżeli chcesz utrzymać efekt leczenia dłużej. Pierwsza uderzeniowa faza terapii trwa zazwyczaj dwa miesiące i wtedy wykonuje się kilkanaście serii zabiegów co około dwa tygodnie. Jeżeli chcemy podtrzymać rezultaty tego zabiegu musimy zastosować co najmniej jeden zabieg na miesiąc przez trzy do sześciu miesięcy. Preparat podany do skóry ma skoncentrowane działanie i rozchodzi się.

Mezofit

Mezofit jest to odmiana mezoterapii. W tej terapii wstrzykuje się w odpowiednich proporcjach koktajli z witamin oraz kwasu hialuronowego. Skuteczność mezoterapii zależy od regularności wykonywania zabiegów oraz od zasobów finansowych osoby, która się na nią decyduje, ponieważ jest dość kosztowna.
Tutaj znajdziesz więcej informacji »

Odzyskaj włosy, popraw swoje życie
Łysienie - włosy
sposób na wypadanie włosów i łysienie